Zioła na tasiemce, glisty, owsiki, rzęsistki i inne robale

Zielarz radzi » Zioła na tasiemce, glisty, owsiki, rzęsistki i inne robale

     Dorośli – zaparzyć płaską stołową łyżkę ziół na dwie-trzecie szklanki wody. Zioła pijemy, trzy razy dziennie. Torebkę dzielimy na połowę, najpierw wypijamy pierwszą połowę torebki, a w między czasie przez dwa tygodnie możemy pić inne kolejne zioła, lub zrobić w piciu dwa tygodnie przerwy. Następnie, po dwóch tygodniach wypijamy pozostałą część ziół.
Dzieci do lat  6, kąpiemy w ziołach, zaparzając lekko wypukłą, łyżkę stołową ziół na szklankę. Które po zaparzeniu, przecedzamy i wlewamy do kąpieli. Kąpać dzieci 15 minut i nie dłużej.
Dzieci od lat 7 do lat 14 piją zioła nr 150, dwa razy dziennie, płaską łyżeczkę ziół na pół szklanki wody, dzieląc paczkę ziół na trzy części. Po wypiciu pierwszej części robimy dwa tygodnie przerwy, następnie wypijamy drugą część i robimy znowu dwa tygodnie przerwy, a na końcu wypijamy trzecią część, do końca.  
W sytuacji kiedy z organizmu usuwamy glizdy, w obszarze brzucha mogą się pojawić różne odczucia które świadczą o odrywaniu się glizd, których przyssawki znajdowały się przyczepione do wierzchołka kosmków jelita cienkiego. Dwutygodniowa przerwa w piciu ziół, jest po to, aby usunąć z organizmu resztę pasożytów, które mogłyby się rozwinąć ze złożonych wcześnie jaj.
Przykładowo - rozwój glisty ludzkiej od momentu połknięcia przez człowieka jajeczka, aż do rozwoju w nim dojrzałego płciowo pasożyta trwa 72 – 74 dni. Po pierwszym odrobaczaniu po okresie 74 dni kuracja powinna zostać powtórzona. Jeżeli w rodzinie jedna osoba ma np. glizdy, owsiki lub inne pasożyty, oczyszczanie organizmu, powinna się poddać cała rodzina.
Objawy które mogą się pojawić u niektórych osób to, swędząca wysypka pojawiająca się wciągu około 4 – 5 dni, i w takim czasie znika całkowicie.  W kale możemy zaobserwować różowe martwe robaki (glizdy).