Oczyszczanie jelita grubego

Zielarz radzi » Oczyszczanie jelita grubego

Wykonując lewatywę z moczu, uwalniamy jelito grube z polipów, które wychodzą całkowicie i bezboleśnie, uwalniamy jelito grube z powrastanych w ścianki jelita kamieni kałowych i śluzu, całkowicie znikają i więcej nie pojawiają się hemoroidy, ustępują zaparcia, oraz związane z tym bóle głowy a zwłaszcza bóle z tyłu głowy i bóle skroniowe oraz bóle w okolicy krzyża. Ustępuje parcie parcie na mocz, bardzo znacznie zmniejsza się brzuch, tracimy na wadze, kilka do kilkunastu kilogramów, a to powoduje z kolei obniżenie przepony, i w znacznym stopniu poprawia wydolność serca.

Likwiduje się zaparcia, ustępują związane z tym bóle głowy, krzyża, w krótkim czasie ustępuje parcie na mocz, bardzo znacznie zmniejsza się brzuch, i tracimy na wadze kilka a nawet do kilkunastu kilogramów. W bardzo znacznym stopniu poprawia się wydolność serca.

Wlewki robimy rano, przed pierwszym posiłkiem, lub wieczorem przed zaśnięciem w następujący sposób:

Pierwszy tydzień- codziennie wlewamy około 0,30 lub 0,75 do 1 litra moczu świeżego,  zawsze podgrzanego do temperatury ciała.          
Drugi tydzień - co drugi dzień około 1 do 1,5 litra moczu podgrzanego.
Trzeci tydzień - co trzeci dzień około 1,5 do 2 litrów lub więcej, moczu podgrzanego
Czwarty tydzień -   codziennie przez siedem dni około 2 litry i więcej, moczu podgrzanego.

Przystępując do płukania jelita grubego, wlewamy podgrzany mocz do worka z rurką, najlepiej użyć zestawu do lewatyw, który również można nabyć u zielarza. Mocz najlepiej jest zebrać do plastikowej butelki, podgrzać go polewając gorącą wodą, np. pod kranem. Mocz podgrzewamy do temperatury ciała, ale nie może być za ciepły bo po wlaniu go do wnętrza jelita, rozpuści toksyny jelitowe, a te zostaną wchłonięte przez ścianki jelita i dostaną się do krwiobiegu i do organizmu, a to nie jest pożądane.

Zawartość worka wieszamy na wysokości około 1,5 metra nad ciałem, następnie klękamy na oba kolana, (pozycja pieska), i wprowadzamy końcówkę wlewnika do odbytu. W przypadku trudności, np. osoby starsze można to robić leżąc na plecach lub boku. Podczas dokonywania wlewu, dobrze jest masować brzuch, najlepiej oddychając przeponą, następnie układamy się na prawym boku, w celu ułatwienia spływu moczu do dalszych odcinków jelita, w takiej pozycji leżymy i trzymamy mocz wewnątrz, zaciskając mięśnie zwieracza odbytu, można lekko zacisnąć pośladki, lub zaciskając mięśni całego dołu brzucha, przez około 15 minut.

Na początku, zwłaszcza po wykonaniu pierwszych dwóch wlewek pojawia się dosyć duże parcie, i nie można utrzymać moczu wewnątrz jelita, dzieje się tak, gdyż w jelicie brakuje miejsca ze względu na zalegające kamienie kałowe, czym nie należy się martwić, po prostu należy się wypróżnić. Po wypłukaniu części zalegających kamieni kałowych, śluzu i polipów, będzie można wlewać coraz większe ilości moczu, pod koniec zabiegu, nawet do 2 litrów.

Własny mocz jest idealną substancją, która przemywa i regeneruje jelito grube, odbudowuje bogatą naturalną florę bakteryjną. W czasie trzymania moczu wewnątrz jelita następuje bezbolesne odklejanie się osadu, kamieni kałowych, flegmy oraz wydalanie zalegającymi latami w jelicie leków. Nie znam lepszej metody bezbolesnego pozbycia się polipów, hemoroidów, wrzodów, torbieli, oraz guzów, pasożytów i wielu innych problemów jelita grubego, które medycznie w większości przypadków, leczy się tylko operacyjnie.

Niewielkie krwawienie występujące podczas płukania świadczyć może o odrywaniu się polipów, pękaniu i gojeniu się wrzodów, lub torbieli. Te niewielkie dolegliwości, ustępują na ogół po wykonaniu dwóch trzech wlewek. Bakterie z moczu, nie są wchłaniane przez ścianki jelita grubego.

Wykonując lewatywy z własnego moczu, nie ma możliwości przedawkowania lub wywołania jakichkolwiek szkodliwych skutków ubocznych. Choroby przylegających bezpośrednio do jelita grubego, narządów rodnych oraz gruczołu krokowego (prostaty) zawsze wiążą się z chorobami i stanami zapalnymi, owrzodzeniami, polipami, dolnego odcinka jelita grubego.

Dlatego warunkiem skutecznego i całkowitego uzdrowienia narządów rodnych i gruczołu krokowego - prostaty jest wyleczenie jelita grubego, które zawsze powoduje, i jest przyczyną powstawania ich choroby i ich stanów zapalnych.

Badania kliniczne potwierdzają całkowite wyleczenia i zniknięcie w krótkim czasie, raka jelita grubego, raka prostaty i kobiecych narządów rodnych, i to nawet już po tygodniowym stosowania wlewek, tą metodą.
 
Nie jestem zwolennikiem hydrokoloneterapi

Ludzkie jelito grube zawiera ponad 200 gatunków bakterii. Obecnie naukowcy badają skutki oddziaływania różnych gatunków bakterii na stan i funkcjonowanie układu pokarmowego, a zwłaszcza jelita grubego.

W organizmie dorosłego człowieka znajduje się ponad 1, 5 kg bakterii jelitowych.

Dowiedziono, że pewne bakterie jelitowe, takie jak Lactobacillus (bakterie kwasu mlekowego) i Bifidobacterium, wykazują działanie prozdrowotne.

Wcześniejsze badania dowiodły, że bakterie określone mianem probiotyków pomagają w utrzymaniu równowagi flory bakteryjnej jelit, stymulują system immunologiczny, chronią przed kolonizacją bakterii patogennych oraz przyczyniają się do ich eliminacji. Ponadto probiotyki wykazują działanie lecznicze w rożnych zaburzeniach przewodu pokarmowego, którym towarzyszą między innymi biegunki.

Inne badania wykazały zdolności pewnych szczepów probiotycznych do zapobiegania reakcjom alergicznym, a także do przyspieszania perystaltyki jelit, zwłaszcza u osób z zaparciami oraz jako czynnik wspomagający tworzenia w jelitach niektórych witamin (a szczególnie witaminy K, B12 i inne).

Zachwianie równowagi mikrobiologicznej w ekosystemie jelita grubego prowadzi do takich problemów zdrowotnych jak niestrawności, a zwłaszcza osłabienie systemu odpornościowego ( szybkiego rozwoju chorób nowotworowych) bule brzucha, podatność na biegunki i wielu innych wcześniej nie występujących dolegliwości.

Tak wiec w przypadku mechanicznego oczyszczania jelita, jakim jest hydrokolonoterapia który, powoduje niemal całkowite wypłukanie chroniących jelito bakterii. Nawet, jeżeli po takim zabiegu chwilowo czujemy się lepiej, nie oznacza to, że jesteśmy zdrowsi.

Dla przykładu podam, że w przypadku kamieni kałowych, lub polipów, które są wyrywane a przy tym uszkadzane są ścianki jelita, to brak bakterii w jelicie, w bardzo krótkim czacie może doprowadzić nawet do powstania i szybkiego rozwoju raka jelita.

Żadne takie zagrożenia nie występują przy wykonywaniu płukania jelita grubego własnymmoczem. Dużo bo ponad 99% chorób jelita grubego to promieniowanie żył wodnych. Wszelkie choroby nowotworowe zawsze występują w miejscach zapromieniowanych przez żyły wodne, a szybkość rozwoju nowotworu zawsze zależy do siły promienia i rodzaju cieku wodnego, i innego nakładającego sie szkodliwego promieniowania.

Aby usunąć przyczynę choroby a dolegliwości nigdy nie powróciły należy bezwzględnie zabezpieczać miejsce spania, przed promieniowaniem żył wodnych. Również po to by nie tracić czasu, i jak najszybciej powstrzymać inwazję choroby. I również po to, aby choroba nigdy więcej nie powróciła. Najlepiej zrobić to zabezpieczając miejsce spania neutralizatorem Firmy Ciszak z Poznania.